W 2012 roku do użytkowania oddaliśmy wybudowany przy Zespole Szkół w Chełmcu Małopolskim wielofunkcyjny obiekt. W hali namiotowei o wym. 25 x 45 x 5 m z czterospadowym dachem zlokalizowane jest lodowisko o powierzchni 726 m2. System ziębniczy tafli lodowiska wykonany jest z rurek polietylenowych, ułożonych oraz stabilizowanych w specjalnych płytach dystansowych i w całości zasypany drobnym kruszywem. Układ ten stanowi górną warstwę podbudowy pod tworzoną na sezon zimowy taflę lodowiska. Jednostkę chłodniczą dla lodowiska stanowi kompaktowy agregat chłodniczy chłodzony powietrzem z pełną automatyką sterującą.

W okresie letnim płyta lodowiska pokrywana jest multifunkcyjną nawierzchnią , którą tworzą spinane ze sobą płyty tworzywowe. Nawierzchnia ta może służyć do jazdy na rolkach, do rozgrywek sportowych w piłkę nożną czy ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Zapewnia również miejsce do organizowania imprez widowiskowo- rozrywkowych. Zadaszenie obiektu gwarantuje, że żadne opady śniegu, deszczu czy podmuchy wiatru nie są przeszkodą w swobodnej jeździe na łyżwach czy też rolkach.

Obiekt wyposażono w kompletne zaplecze socjalne z szatnią, wypożyczalnią łyżew z suszarką i ostrzałką do łyżew oraz punkt małej gastronomi. Prócz tego na obiekcie zainstalowano aparaturę nagłaśniającą, a odtwarzana muzyka umila czas w trakcie zajęć rekreacyjno –sportowych i rozrywkowych. . Pielęgnację lodu zapewnia dostarczona rolba samojezdna. Obok hali posadowiono budynek kontenerowy do jej garażowania. Oczywiście dla potrzeb funkcjonowania lodowiska dostarczono także komplet band na konstrukcji stalowej z wypełnieniem z płyt PEHD.. Obiekt jest do dyspozycji mieszkańców Chełmca Małopolskiego oraz okolicznych miejscowości przez cały rok.